سه شنبه 17 تیر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
برای ترم آینده، برنامه‌ی زیر در حداقل دو دانشگاه ارائه می‌شود.
روزنامه دنیای اقتصاد در شماره هفتم تیرماه ۱۳۹۹، مقاله‌ای با عنوان «فرمول جدید خانه‌دارشدن»، فرمول ممکن برای خانه‌دارشدن در شرایط فعلی بازار مسکن را در قالب یک پژوهش توسط سه صاحب‌نظر اقتصادی؛ آقایان دکتر عبده تبریزی، امیر کرمانی و فخرالدین زاوه معرفی و بررسی کرد.
همه کشورهای صادرکننده نفت، به دلایل مختلف بخشی از درآمدهای نفت خود را ذخیره کرده‌اند. ایران نیز دو صندوق ثروت تحت عناوین حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی به ترتیب در سال‌های هفتاد و نه و هشتاد و چهار شمسی برای تثبیت درآمدهای نفت و گاز و تبدیل آنها به ثروت‌های ماندگار، مولد و زاینده تأسیس کرده است.
ماهنامه آینده‌نگر در شماره ۹۵ (اردیبهشت‌ماه) خود مقاله‌ای از دکتر حسین عبده تبریزی با موضوع «آزمونی برای بازار سرمایه» به چاپ رسانده است.
دانشگاه کمبریج اعلام کرد که تا سپتامبر ۲۰۲۱ همه کلاس‌های آن دانشگاه آنلاین و غیرحضوری برگزار خواهد شد.
Print Send to Friends
دوشنبه 19 اسفند ماه 1398 | hits : 336 | Code: 11813
رمزارزها در ایران


در روز چهارشنبه سی بهمن نود و هشت به دعوت دوستان دانشجو در دورهمی علاقه‌مندان به رمز ارزها شرکت کردم. غیر از توضیح در مورد بعضی رمزارزها و تحولات تاریخی قیمت آنها، بحث به موقعیت استخراج رمزارزها در ایران، موقعیت قانونی معاملات رمزارزها در جهان و ایران، کمک احتمالی رمزارزها در شرایط تحریم، کمک احتمالی رمزارزها به مهار تورم در ایران، تاثیر رمزارزها بر سیاست پولی در جهان و...کشید.
در روز چهارشنبه سی بهمن نود و هشت به دعوت دوستان دانشجو در دورهمی علاقه‌مندان به رمز ارزها شرکت کردم. غیر از توضیح در مورد بعضی رمزارزها و تحولات تاریخی قیمت آنها، بحث به موقعیت استخراج رمزارزها در ایران، موقعیت قانونی معاملات رمزارزها در جهان و ایران، کمک احتمالی رمزارزها در شرایط تحریم، کمک احتمالی رمزارزها به مهار تورم در ایران، تاثیر رمزارزها بر سیاست پولی در جهان و...کشید. نمی‌دانم چه درصدی از آن دوستان حاضر با پیچیدگی‌های علم رمزنگاری ریاضی، مباحث علوم کامپیوتر و طراحی پیچیده ی تکنولوژی بلاک چین آشنا بودند، یا همچون من صرفاً مقدماتی در مورد موضوع می‌دانستند. عنوانی که بنده نیز چند دقیقه ای در باره‌ی آن صحبت کردم، امکان تأسیس صندوق رمزارزها با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار بود. با توجه به این که بحث تشکیل صندوق‌های مشترک ارزی مطرح بوده که در آن تمامی سرمایه‌گذاران می‌توانند مشارکت کنند، آیا سیاستگذار مجوز تشکیل چنین صندوق‌هایی را با سبدی از رمزارزها در ایران خواهد داد؟ مسئله آن گاه به ارزشیابی واحدهای چنین صندوقی برگشت. به علاوه، با توجه به تلاطم گسترده‌ی قیمت این ارزها، آیا اصلا مشارکت عمومی و استفاده از وجوه عمومی در این حوزه می‌تواند مطرح باشد؟ با توجه به رمزارز لیبرا که فیس بوک با آن می‌خواهد هزینه‌ی شبکه را به صفر برساند و با توجه به رمزارز ملی دولت چین که امیدوار است در سال دو هزار و بیست آن را به جریان اندازد، بعد عمومی رمزارزها گسترش می‌یابد، هرچند از عدم تمرکز و استقلال آن از کشورها و شرکت‌های چندملیتی کاسته می‌شود. حاضران جلسه در مورد بعضی از این موارد اظهار نظر کردند. حاصل این بحث‌ها در هنگام خروج از جلسه کماکان این سئوال را در ذهن من آورد که تکنولوژی بلاک چین، به مثابه شکل دهنده به دفتر کل جهانی که در آن همه تراکنش‌ها با توزیعی در وسعت کل جغرافیای عالم آورده می‌شود و غیر از ممکن ساختن شکل‌دهی به رمزارزها، در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های کسب و کارها منشاء اثر است، تا چه حد خواهد توانست در خدمت بسط رفاه و آزادی بشر باشد، و در چه حوزه‌هایی برعکس ممکن است عرصه‌ی زندگی را بر انسان قرن بیست و یکم تنگ کند.
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :