شنبه 3 فروردین ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
پایان‌نامه خانم سعیده هوشمندگهر با عنوان «تجزیه و تحلیل ریسک سیستمی در بازار سرمایه و تأثیر شوک‌های قیمت نفت، طلا و نرخ ارز بر آن با تأکید بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک» در زمستان ۹۷ دفاع شد. دکتر حسین عبده تبریزی استاد راهنمای این پایان‌نامه بودند.
روزنامه شرق در شماره ویژه سالنامه ۹۷ خود، مقاله‌ای از دکتر عبده تبریزی با عنوان «ترامپ ماشه‌ی نقدینگی ایران را کشید» منتشر کرده است.
در پایان سال ۱۳۹۶، آقایان دیواندری، جلالی نائینی و حسین عبده تبریزی در میزگردی شرکت کردند، و وضعیت سال ۹۷ را پیش‌بینی کردند.
در رزو چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، مراسمی در خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی در بزرگداشت احمد ساعی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تشکیل شد. در این مراسم که عده‌ی زیادی از چهره‌های سیاسی و دانگاهی شرکت داشتند، سخنرانان متعددی در مورد این استاد و خدمات ۴۰‌ساله‌ی ایشان به دانشگاه صحبت کردند. علاوه بر سخنرانان مذکور در تصویر، خانم فائزه هاشمی نیز در این مراسم صحبت‌هایی ارائه کردند. همچنین آقای حسین عبده تبریزی متنی را در بزرگداشت احمد ساعی خواند.
در روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۹، حسین عبده تبریزی در هفتمین «سمینار سالیانة تحلیل و بررسی چشم‌انداز اقتصاد ایران (سال ۱۳۹۸)» شرکت کرد و مطالبی را با عنوان «تحلیل و بررسی سیاست‌های پولی و مالی کشور و چالش نظام بانکی و تأثیر آن‌ها بر بنگاه‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۸» به مخاطبان همایش عرضه کرد.
Print Send to Friends
یکشنبه 5 اسفند ماه 1397 | hits : 70 | Code: 1688
دومین همایش تأمین مالی از طریق بازار سرمایه


در روز یکشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۸، حسین عبده تبریزی در «دومین همایش تأمین مالی از طریق بازار سرمایه» شرکت کرد که به همت دست‌اندرکاران نشریة بازار و سرمایه در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد

در روز یکشنبه 1397/11/28، حسین عبده تبریزی در «دومین همایش تأمین مالی از طریق بازار سرمایه» شرکت کرد که به همت دست‌اندرکاران نشریة بازار و سرمایه در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد. در این نشست مدیران هفت نهاد مالی به تشریح 7 پروژة سرمایه‌گذاری موفق طی سال‌های اخیر پرداختند که هر کدام با ابزار مالی خاصی تأمین مالی شده بود. مثلاً، پروژه‌ای با استفاده از صکوک اجاره و دیگری به اتکای قرارداد سلف موازی تأمین مالی شده بود. در این نشست، دکتر عبده ضمن تشریح کلیاتی از اوضاع جاری اقتصادی و متغیرهای اقتصاد کلان، توضیح داد که علاقه به استفاده از ابزارهای بازار سرمایه چند دلیل دارد:

تنگنای اعتباری بانک‌ها در شرایط جاری

افزایش نیاز به نقدینگی و سرمایه در گردش در بنگاه‌ها به دلیل افزایش قیمت ارز و تورم

نیازهای خود دولت به منابع مالی و انتشار حجم عظیمی از اوراق بدهی

و گسترش بازار سرمایه که از طرف کسب‌وکارها اکنون دیگر جدی گرفته می‌شود.

در مورد استفادة دولت از بازار سرمایه، سخنران توضیح داد که از این ابزارها برای تحریک اقتصاد و ایجاد رشد می‌توان استفاده کرد. این ابزارها امکان دخالت‌های سیاست‌گذار را می‌دهد؛ به جای اعطای تسهیلات و ضمانت توسط بخش عمومی، روش‌های جدید تأمین مالی از طریق بازار سرمایه امکان می‌دهد که با اهرم دولت از منابع بخش خصوصی استفاده شود، و در واقع این ابزارها جایگزین روش‌های سنتی کمک‌های دولتی می‌شود.

وی علاقة دولت به استفاده از ابزارهای مالی بازار سرمایه را به دلایل زیر دانست:

v    هزینههای ریختة کمتر lower sunk costs

v    از نظر هزینه مؤثرتر more cots-effective

v    بازار محور market-oriented

v    اهرم برای وجوه خصوصی بیشتر

v    روشهای پایدارتر از کمکهای دولت

دکتر عبده به‌علاوه توضیح داد که به‌رغم اهمیت ابزارهای بازار سرمایه، استفاده از ابزارهای مالی در هر شرایطی لزوماً کارآمد نیست؛ نخست این‌که شرایط اقتصادی مهم است؛ دیگر این‌که درجة تأثیر ابزارها با توجه به هدفِ از طراحی آنها و ناکاملبودن بازارها با یکدیگر فرق میکند. باید توجه داشت که درجة تأثیر این ابزارها به ویژگی کسبوکارها مرتبط است؛ یعنی هر ابزار مالی برای دستیابی به اهداف خاص مؤثر است. اهمیت چارچوبهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناطق و جغرافیاهای مختلف، در انتخاب ابزارها اهمیت دارد. ارتباط این ابزارها و در دسترسبودن منابع مالی با شرایط عمومی اقتصاد بسیار ارتباط دارد.

 

 


فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :