سه شنبه 7 بهمن ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
ویدیوی سخنرانی خانم رمضانیان در مورد PE ها با استقبال خوبی در این صفحات مواجه شد.
یکی از مهم­ترین نقش­‌های بازار سرمایه تأمین مالی پروژه­‌های جدید و بسط تولید و اشتغال است. این نقش به­‌ویژه در کشور ما که در آن نرخ مشارکت در اقتصاد پایین است، اهمیت ویژه­‌ای دارد. افراد و شرکت­‌های زیادی هر روز تلاش می­‌کنند، فعالیت جدیدی را آغاز کنند، و غالباً شرکت کوچک یا متوسطی بدین منظور راه‌­اندازی می‌­کنند. پرسش آن است که بازار سرمایه به این شرکت­‌ها چه کمکی می­‌کند؟ آیا بورس می­تواند در خدمت این کسب­‌وکارهای جوان باشد؟ آیا بازار سرمایه می­تواند برای شرکت‌­های سهامی خاص منابع مالی تجهیز کند؟
مجله کونسپت متعلق به بخش پژوهشی دویچه بانک در شماره نوامبر خود پیشنهادهای رادیکالی به سیاستمداران غربی، بویژه امریکایی، ارائه می‌دهد.
در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد.
در نشست پنجم در مباحث منتخب مالی در دانشگاه شریف، آقای دکتر زاوه در مورد تحولات بخش مسکن ارائه‌ای داشتند.
Print Send to Friends
شنبه 8 آذر ماه 1399 | hits : 154 | Code: 21905
ادغام و تملک در اقتصاد ایران


در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد.

در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد. هدف این سخنرانی طرح مبانی پایه در حوزۀ ادغام و تملک برای ادامۀ بحث در پانل‌های بعدی بود. سخنران با تعاریف شروع می­کند، و آنگاه مسیر رشد شرکت‌ها را به دو حوزۀ رشد ارگانیک و رشد از طریق «ادغام و تملک» تقسیم می­کند و ویژگی‌های این دو مسیر را شرح می‌دهد. دکتر عبده پیش‌فرض‌های انتخاب استراتژی «ادغام و تملک» را شرح داده و انواع ادغام و تملک‌ها را توضیح می‌دهد. وی پس از توضیح ویژگی‌های ادغام و تملک، آماری جهانی از ادغام‌ها ارائه می‌دهد.

سخنران در بخش دیگری از سخنرانی خود انگیزه‌های بنگاه برای «ادغام و تملک» را برمی‌شمرد.

بخش بعدی بحث سخنران که در اسلایدهای او آمده به شرح هلدینگ‌ها اختصاص دارد؛ هلدینگ‌هایی که از طریق ادغام و تملک بزرگ می‌شوند. وی ضروری می‌بیند ساختارهای چندبخشی و هلدینگی حاصل از ادغام و تملک را شرح دهد. در بخش پایانی او به توضیح روش‌های تأمین مالی «ادغام و تملک» می‌نشیند؛ مزایای و معایب هلدینگ‌ها را شرح می‌دهد و نحوۀ تجدیدساختار پس از انجام ادغام را توضیح می‌دهد. در بخش پایانی سخنرانی وی انواع هم‌افزایی ناشی از ادغام و تملک و مسائل مرتبط با آن را توضیح می‌دهد. روش‌های معاملۀ شرکت‌ها از طریق نقدی، با انتشار اوراق، معاوضه سهام با اوراق بهادار و غیره نیز توضیح داده می‌شود. اسلایدهای این ارائه را اینجا بیابید.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :