پنجشنبه 25 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
امروز با دو دانشجو در مورد پایان‌نامه‌هایشان قبل از جلسۀ دفاع، نشست داشتم؛ پایان‌نامه بود و طبق معمول تحلیل رگرسیون.
۳۱ امین سال‌گشت درگذشت مهدی اخوان ثالث را با ابیاتی از دو شعر وی گرامی می‌داریم. این بیت‌ها قدرت خارق‌العادۀ شاعر را در تصویرپردازی‌های درخشان، استفاده از مضامین قوی و پربار، ترکیب بدیع زبان کهن (ادبیات خراسان، فردوسی و بیان اساطیری) و زبان نو (مثلاً شعر نیمایی) و ابداع واژگان تازه نشان می‌دهد.
قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.
صادرات ویتنام در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۸۳ میلیارد دلار بوده است. از این رقم، صادرات ۸۳ میلیارد دلاری ویتنام به آمریکا (رده ششم) آن کشور را از این نظر بالاتر از کره جنوبی و هند قرار داده است.
الف تا ی بورس کتابی است برای عامۀ ایرانیانی که تصمیم گرفته‌اند وارد بازار سرمایه شوند و سرمایه‌گذاری کنند. مؤلفان مطالب مفیدی گردآورده‌اند: اصطلاحاتی را که در بورس و فراتر از آن در بازار سرمایۀ ایران رایج است. مبتدیان بازار بی‌شک از خواندن این کتاب بهره‌مند می‌شوند، و مقدماتی را فرا می گیرند که به کارشان می‌آید.
Print Send to Friends
شنبه 8 آذر ماه 1399 | hits : 712 | Code: 21905
ادغام و تملک در اقتصاد ایران


در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد.

در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد. هدف این سخنرانی طرح مبانی پایه در حوزۀ ادغام و تملک برای ادامۀ بحث در پانل‌های بعدی بود. سخنران با تعاریف شروع می­کند، و آنگاه مسیر رشد شرکت‌ها را به دو حوزۀ رشد ارگانیک و رشد از طریق «ادغام و تملک» تقسیم می­کند و ویژگی‌های این دو مسیر را شرح می‌دهد. دکتر عبده پیش‌فرض‌های انتخاب استراتژی «ادغام و تملک» را شرح داده و انواع ادغام و تملک‌ها را توضیح می‌دهد. وی پس از توضیح ویژگی‌های ادغام و تملک، آماری جهانی از ادغام‌ها ارائه می‌دهد.

سخنران در بخش دیگری از سخنرانی خود انگیزه‌های بنگاه برای «ادغام و تملک» را برمی‌شمرد.

بخش بعدی بحث سخنران که در اسلایدهای او آمده به شرح هلدینگ‌ها اختصاص دارد؛ هلدینگ‌هایی که از طریق ادغام و تملک بزرگ می‌شوند. وی ضروری می‌بیند ساختارهای چندبخشی و هلدینگی حاصل از ادغام و تملک را شرح دهد. در بخش پایانی او به توضیح روش‌های تأمین مالی «ادغام و تملک» می‌نشیند؛ مزایای و معایب هلدینگ‌ها را شرح می‌دهد و نحوۀ تجدیدساختار پس از انجام ادغام را توضیح می‌دهد. در بخش پایانی سخنرانی وی انواع هم‌افزایی ناشی از ادغام و تملک و مسائل مرتبط با آن را توضیح می‌دهد. روش‌های معاملۀ شرکت‌ها از طریق نقدی، با انتشار اوراق، معاوضه سهام با اوراق بهادار و غیره نیز توضیح داده می‌شود. اسلایدهای این ارائه را اینجا بیابید.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :