چهارشنبه 2 تیر ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
در سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت‌ماه، حسین عبده تبریزی در چند وبینار شرکت کرد و در مورد مباحث مختلف اقتصاد ایران صحبت کرد.
در روز شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۳، به دعوت مدیریت ارشد وزارت، حسین عبده تبریزی در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور یافت و برای مدیران ارشد و رؤسای صندوق‌ها و شرکت‌های تحت‌ پوشش آن وزارت سخنرانیی با عنوان «چشم‌انداز بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ و واکنش صنعت بازنشستگی در این سال» ارائه کرد.
در روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹، حسین عبده تبریزی در سالن همایش شرکت بورس اوراق بهادار تهران در همایش «بورس ۱۴۰۰» شرکت کرد و به عنوان رئیس هیأت سیاست‌گذاری این همایش، مقدمه‌ای پیرامون این نشست و سخنرانان آن ارائه داد.
این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.
Print Send to Friends
دوشنبه 13 بهمن ماه 1399 | hits : 398 | Code: 21915
مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی


در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.

در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.

در این نشست با مدیران شهر تهران، سخنران با برندسازی برای شهر بحث خود را آغاز کرد. خلاصه‌ای از پروژهای زیرساخت شهری را برشمرد و بر ضرورت تفکیک طرح‌های تملک دارایی (پروژه‌­های عمرانی) انتفاعی و غیرانتفاعی از نظر تأمین مالی تأکید کرد. وی با طبقه‌بندی امور اجرایی و خدماتی شهرداری‌ها، تلاش کرد بگوید چه نوع تأمین مالی در هر بخش ضروری است. دکتر عبده منابع درآمدی شهرداری‌ها را دسته‌بندی کرد و اهمیت گستردة سرمایه‌گذاری در زیرساخت­ها برای ایجاد اشتغال و گسترش درآمد سرانه را یادآور شد.

سخنران به طور مفصل در مورد محدودیت‌های تأمین مالی زیرساخت‌ها در شهرداری صحبت کرد، و آن‌گاه با توجه به ضعف منابع درآمدی دولت و بانک‌ها، مزایای تأمین مالی زیرساخت‌های شهرداری از بازار سرمایه را برشمرد. وی از ریسک‌های مالی و اوراق بهادارسازی بدهی‌های شهرداری‌ها صحبت کرد و توضیح داد که شهرداری‌ها نباید به انتشار اوراق مشارکت بسنده کنند. شهرداری‌ها می‌باید طیف گسترده‌تری از اوراق بدهی را در بازار نشر دهند. لازمة این کار بازسازی موقعیت اعتباری شهرداری­‌ها در بازار سرمایة کشور است.

پس از آن، سخنران به اختصار به شرح روش‌های تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و ابزارهای تأمین مالی اسلامی پرداخت. وی بر ضرورت بررسی طرح‌های کلی و تفصیلی شهرداری از دید تأمین مالی تأکید کرد، و توضیح داد که پهنه‌های کاربری باید در عین حال با توجه به مسائل مالی شهر تعیین شود، و بر آن اساس مراحل صدور پروانه می‌باید ساده و سریع شود. در دو بخش نهایی سخنرانی، دکتر عبده به مسؤلیت شهرداری در قبال سیاست‌های زمین اشاره کرد و نهایتاً شرح مفصلی در مورد بخش مسکن ارائه داد که منبع اصلی درآمد شهرداری‌ها در ایران است. اسلایدهای این سخنرانی را این‌جا ملاحظه می‌کنید.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :