پنجشنبه 25 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
امروز با دو دانشجو در مورد پایان‌نامه‌هایشان قبل از جلسۀ دفاع، نشست داشتم؛ پایان‌نامه بود و طبق معمول تحلیل رگرسیون.
۳۱ امین سال‌گشت درگذشت مهدی اخوان ثالث را با ابیاتی از دو شعر وی گرامی می‌داریم. این بیت‌ها قدرت خارق‌العادۀ شاعر را در تصویرپردازی‌های درخشان، استفاده از مضامین قوی و پربار، ترکیب بدیع زبان کهن (ادبیات خراسان، فردوسی و بیان اساطیری) و زبان نو (مثلاً شعر نیمایی) و ابداع واژگان تازه نشان می‌دهد.
قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.
صادرات ویتنام در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۸۳ میلیارد دلار بوده است. از این رقم، صادرات ۸۳ میلیارد دلاری ویتنام به آمریکا (رده ششم) آن کشور را از این نظر بالاتر از کره جنوبی و هند قرار داده است.
الف تا ی بورس کتابی است برای عامۀ ایرانیانی که تصمیم گرفته‌اند وارد بازار سرمایه شوند و سرمایه‌گذاری کنند. مؤلفان مطالب مفیدی گردآورده‌اند: اصطلاحاتی را که در بورس و فراتر از آن در بازار سرمایۀ ایران رایج است. مبتدیان بازار بی‌شک از خواندن این کتاب بهره‌مند می‌شوند، و مقدماتی را فرا می گیرند که به کارشان می‌آید.
Print Send to Friends
دوشنبه 13 بهمن ماه 1399 | hits : 585 | Code: 21915
مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی


در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.

در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.

در این نشست با مدیران شهر تهران، سخنران با برندسازی برای شهر بحث خود را آغاز کرد. خلاصه‌ای از پروژهای زیرساخت شهری را برشمرد و بر ضرورت تفکیک طرح‌های تملک دارایی (پروژه‌­های عمرانی) انتفاعی و غیرانتفاعی از نظر تأمین مالی تأکید کرد. وی با طبقه‌بندی امور اجرایی و خدماتی شهرداری‌ها، تلاش کرد بگوید چه نوع تأمین مالی در هر بخش ضروری است. دکتر عبده منابع درآمدی شهرداری‌ها را دسته‌بندی کرد و اهمیت گستردة سرمایه‌گذاری در زیرساخت­ها برای ایجاد اشتغال و گسترش درآمد سرانه را یادآور شد.

سخنران به طور مفصل در مورد محدودیت‌های تأمین مالی زیرساخت‌ها در شهرداری صحبت کرد، و آن‌گاه با توجه به ضعف منابع درآمدی دولت و بانک‌ها، مزایای تأمین مالی زیرساخت‌های شهرداری از بازار سرمایه را برشمرد. وی از ریسک‌های مالی و اوراق بهادارسازی بدهی‌های شهرداری‌ها صحبت کرد و توضیح داد که شهرداری‌ها نباید به انتشار اوراق مشارکت بسنده کنند. شهرداری‌ها می‌باید طیف گسترده‌تری از اوراق بدهی را در بازار نشر دهند. لازمة این کار بازسازی موقعیت اعتباری شهرداری­‌ها در بازار سرمایة کشور است.

پس از آن، سخنران به اختصار به شرح روش‌های تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و ابزارهای تأمین مالی اسلامی پرداخت. وی بر ضرورت بررسی طرح‌های کلی و تفصیلی شهرداری از دید تأمین مالی تأکید کرد، و توضیح داد که پهنه‌های کاربری باید در عین حال با توجه به مسائل مالی شهر تعیین شود، و بر آن اساس مراحل صدور پروانه می‌باید ساده و سریع شود. در دو بخش نهایی سخنرانی، دکتر عبده به مسؤلیت شهرداری در قبال سیاست‌های زمین اشاره کرد و نهایتاً شرح مفصلی در مورد بخش مسکن ارائه داد که منبع اصلی درآمد شهرداری‌ها در ایران است. اسلایدهای این سخنرانی را این‌جا ملاحظه می‌کنید.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :