پنجشنبه 7 اسفند ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.
در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.
ویدیوی سخنرانی خانم رمضانیان در مورد PE ها با استقبال خوبی در این صفحات مواجه شد.
یکی از مهم­ترین نقش­‌های بازار سرمایه تأمین مالی پروژه­‌های جدید و بسط تولید و اشتغال است. این نقش به­‌ویژه در کشور ما که در آن نرخ مشارکت در اقتصاد پایین است، اهمیت ویژه­‌ای دارد. افراد و شرکت­‌های زیادی هر روز تلاش می­‌کنند، فعالیت جدیدی را آغاز کنند، و غالباً شرکت کوچک یا متوسطی بدین منظور راه‌­اندازی می‌­کنند. پرسش آن است که بازار سرمایه به این شرکت­‌ها چه کمکی می­‌کند؟ آیا بورس می­تواند در خدمت این کسب­‌وکارهای جوان باشد؟ آیا بازار سرمایه می­تواند برای شرکت‌­های سهامی خاص منابع مالی تجهیز کند؟
Print Send to Friends
یکشنبه 26 بهمن ماه 1399 | hits : 47 | Code: 21923
لایحۀ بودجۀ 1400 و اتاق بازرگانی


در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.

در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجۀ 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود. در این ارائه سخنران نخست ویژگی‌های لایحۀ بودجه، میزان کسری آن، و پیش‌فرض‌های تأمین مالی آن را توضیح داد. آن‌گاه به حوزۀ رابطۀ بودجه و تأمین مالی از بازار سرمایه پرداخت و در این زمینه با جزئیات صحبت کرد؛ میزان اوراقی که قرار است منتشر شود  و نوع اوراق و ویژگی‌های اوراق پیش‌بینی‌شده را توضیح داد. این‌که انتشار این اوراق چه محدودیت‌هایی برای تأمین مالی بخش خصوصی از طریق بازار سرمایه ایجاد می‌کند، مورد بحث قرار گرفت.

دکتر عبده به‌طور آشکار با انتشار اوراق پیش‌فروش نفت به دلیل عدم‌شفافیت جزئیات آن مخالفت کرد و توضیح داد که در عمل نحوۀ تسویۀ این اوراق اداری خواهد بود و از این‌رو به اعتبار بورس، شفافیت و نقدشوندگی در بورس صدمه می‌زند. پیشنهاد سخنران آن بود که کسری بودجه‌ای که از بازار سرمایه تأمین می‌شود، به شکل شفاف در چارچوب اوراق جاری دولت تأمین شود. به علاوه، بخش خصوصی بکوشد که به ازای انتشار اوراق دولتی، میزانی از اوراق بدهی غیردولتی هم انتشار یابد. ویدیوی کامل این سخنرانی در در مآخذ زیر بیابید:

https://t.me/HosseinAbdohTabrizi

 

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :