چهارشنبه 2 تیر ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
در سال ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت‌ماه، حسین عبده تبریزی در چند وبینار شرکت کرد و در مورد مباحث مختلف اقتصاد ایران صحبت کرد.
در روز شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۳، به دعوت مدیریت ارشد وزارت، حسین عبده تبریزی در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور یافت و برای مدیران ارشد و رؤسای صندوق‌ها و شرکت‌های تحت‌ پوشش آن وزارت سخنرانیی با عنوان «چشم‌انداز بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ و واکنش صنعت بازنشستگی در این سال» ارائه کرد.
در روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹، حسین عبده تبریزی در سالن همایش شرکت بورس اوراق بهادار تهران در همایش «بورس ۱۴۰۰» شرکت کرد و به عنوان رئیس هیأت سیاست‌گذاری این همایش، مقدمه‌ای پیرامون این نشست و سخنرانان آن ارائه داد.
این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.
Print Send to Friends
یکشنبه 26 بهمن ماه 1399 | hits : 377 | Code: 21923
لایحۀ بودجۀ 1400 و اتاق بازرگانی


در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.

در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجۀ 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود. در این ارائه سخنران نخست ویژگی‌های لایحۀ بودجه، میزان کسری آن، و پیش‌فرض‌های تأمین مالی آن را توضیح داد. آن‌گاه به حوزۀ رابطۀ بودجه و تأمین مالی از بازار سرمایه پرداخت و در این زمینه با جزئیات صحبت کرد؛ میزان اوراقی که قرار است منتشر شود  و نوع اوراق و ویژگی‌های اوراق پیش‌بینی‌شده را توضیح داد. این‌که انتشار این اوراق چه محدودیت‌هایی برای تأمین مالی بخش خصوصی از طریق بازار سرمایه ایجاد می‌کند، مورد بحث قرار گرفت.

دکتر عبده به‌طور آشکار با انتشار اوراق پیش‌فروش نفت به دلیل عدم‌شفافیت جزئیات آن مخالفت کرد و توضیح داد که در عمل نحوۀ تسویۀ این اوراق اداری خواهد بود و از این‌رو به اعتبار بورس، شفافیت و نقدشوندگی در بورس صدمه می‌زند. پیشنهاد سخنران آن بود که کسری بودجه‌ای که از بازار سرمایه تأمین می‌شود، به شکل شفاف در چارچوب اوراق جاری دولت تأمین شود. به علاوه، بخش خصوصی بکوشد که به ازای انتشار اوراق دولتی، میزانی از اوراق بدهی غیردولتی هم انتشار یابد. ویدیوی کامل این سخنرانی در در مآخذ زیر بیابید:

https://t.me/HosseinAbdohTabrizi

 

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :