پنجشنبه 25 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
امروز با دو دانشجو در مورد پایان‌نامه‌هایشان قبل از جلسۀ دفاع، نشست داشتم؛ پایان‌نامه بود و طبق معمول تحلیل رگرسیون.
۳۱ امین سال‌گشت درگذشت مهدی اخوان ثالث را با ابیاتی از دو شعر وی گرامی می‌داریم. این بیت‌ها قدرت خارق‌العادۀ شاعر را در تصویرپردازی‌های درخشان، استفاده از مضامین قوی و پربار، ترکیب بدیع زبان کهن (ادبیات خراسان، فردوسی و بیان اساطیری) و زبان نو (مثلاً شعر نیمایی) و ابداع واژگان تازه نشان می‌دهد.
قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.
صادرات ویتنام در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۸۳ میلیارد دلار بوده است. از این رقم، صادرات ۸۳ میلیارد دلاری ویتنام به آمریکا (رده ششم) آن کشور را از این نظر بالاتر از کره جنوبی و هند قرار داده است.
الف تا ی بورس کتابی است برای عامۀ ایرانیانی که تصمیم گرفته‌اند وارد بازار سرمایه شوند و سرمایه‌گذاری کنند. مؤلفان مطالب مفیدی گردآورده‌اند: اصطلاحاتی را که در بورس و فراتر از آن در بازار سرمایۀ ایران رایج است. مبتدیان بازار بی‌شک از خواندن این کتاب بهره‌مند می‌شوند، و مقدماتی را فرا می گیرند که به کارشان می‌آید.
Print Send to Friends
یکشنبه 26 بهمن ماه 1399 | hits : 549 | Code: 21923
لایحۀ بودجۀ 1400 و اتاق بازرگانی


در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.

در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجۀ 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود. در این ارائه سخنران نخست ویژگی‌های لایحۀ بودجه، میزان کسری آن، و پیش‌فرض‌های تأمین مالی آن را توضیح داد. آن‌گاه به حوزۀ رابطۀ بودجه و تأمین مالی از بازار سرمایه پرداخت و در این زمینه با جزئیات صحبت کرد؛ میزان اوراقی که قرار است منتشر شود  و نوع اوراق و ویژگی‌های اوراق پیش‌بینی‌شده را توضیح داد. این‌که انتشار این اوراق چه محدودیت‌هایی برای تأمین مالی بخش خصوصی از طریق بازار سرمایه ایجاد می‌کند، مورد بحث قرار گرفت.

دکتر عبده به‌طور آشکار با انتشار اوراق پیش‌فروش نفت به دلیل عدم‌شفافیت جزئیات آن مخالفت کرد و توضیح داد که در عمل نحوۀ تسویۀ این اوراق اداری خواهد بود و از این‌رو به اعتبار بورس، شفافیت و نقدشوندگی در بورس صدمه می‌زند. پیشنهاد سخنران آن بود که کسری بودجه‌ای که از بازار سرمایه تأمین می‌شود، به شکل شفاف در چارچوب اوراق جاری دولت تأمین شود. به علاوه، بخش خصوصی بکوشد که به ازای انتشار اوراق دولتی، میزانی از اوراق بدهی غیردولتی هم انتشار یابد. ویدیوی کامل این سخنرانی در در مآخذ زیر بیابید:

https://t.me/HosseinAbdohTabrizi

 

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :