پنجشنبه 25 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
امروز با دو دانشجو در مورد پایان‌نامه‌هایشان قبل از جلسۀ دفاع، نشست داشتم؛ پایان‌نامه بود و طبق معمول تحلیل رگرسیون.
۳۱ امین سال‌گشت درگذشت مهدی اخوان ثالث را با ابیاتی از دو شعر وی گرامی می‌داریم. این بیت‌ها قدرت خارق‌العادۀ شاعر را در تصویرپردازی‌های درخشان، استفاده از مضامین قوی و پربار، ترکیب بدیع زبان کهن (ادبیات خراسان، فردوسی و بیان اساطیری) و زبان نو (مثلاً شعر نیمایی) و ابداع واژگان تازه نشان می‌دهد.
قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.
صادرات ویتنام در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۸۳ میلیارد دلار بوده است. از این رقم، صادرات ۸۳ میلیارد دلاری ویتنام به آمریکا (رده ششم) آن کشور را از این نظر بالاتر از کره جنوبی و هند قرار داده است.
الف تا ی بورس کتابی است برای عامۀ ایرانیانی که تصمیم گرفته‌اند وارد بازار سرمایه شوند و سرمایه‌گذاری کنند. مؤلفان مطالب مفیدی گردآورده‌اند: اصطلاحاتی را که در بورس و فراتر از آن در بازار سرمایۀ ایران رایج است. مبتدیان بازار بی‌شک از خواندن این کتاب بهره‌مند می‌شوند، و مقدماتی را فرا می گیرند که به کارشان می‌آید.
Print Send to Friends
شنبه 2 اسفند ماه 1399 | hits : 670 | Code: 21927
فرهنگ واژگان مالی و سرمایه‌گذاری


این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.

این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.

دکتر نظربلند و این‌جانب ۱۵ سال است که روی این فرهنگ کوچک کار می‌کنیم؛ تلاش ما ارتقای معادل‌هاست. اکنون معادل بیش از پنج هزار و پانصد واژه مالی در این فرهنگ گرد آمده، و فکر می‌کنیم حداقل دو هزار واژه هم از موجودی فعلی واژگان مالی دنیا عقب هستیم. بنابراین این فرهنگ در ادامه عمر مولفان تکمیل خواهد شد. نرم‌افزار جدید به ما اجازه می‌دهد هر روز واژه‌هایی جدید به فرهنگ اضافه کنیم. در این فرهنگ برای هر واژه در دامنه معنایی واحد، فقط یک معادل عرضه شده است. بعد از دانلود، در وضعیت افلاین نیز می‌توانید از فرهنگ استفاده کنید. به گمانم برای دانشجویانی که پایاننامه می‌نویسند، این فرهنگ بویژه مهم است تا در نوشته خود از واژه‌های یکدست و یکتا برای هر لغت مالی انگلیسی استفاده کنند.

https://investopedia.ir

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :