جمعه 30 مهر ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
با توجه به نیاز شدید به تأمین سرمایه در کشور، و با تنگنای اعتباری نظام بانکی، درجۀ موفقیت بازار سرمایه در آینده با معیار رشد نسبت تأمین مالی این بازار به تأمین مالی بانک‌ها سنجیده خواهد شد. بازار سرمایه در تأمین مالی از طریق بازارهای عمومی و روش‌هایی چون اوراق صکوک و سایر ابزارهای گردآوری وجوه، به‌ویژه برای بخش خصوصی در ایران، رشد کمی داشته است. به گمان من در سال‌های آینده، شاهد رشد سرمایۀ خصوصی (PE) در ایران خواهیم بود.
امروز با دو دانشجو در مورد پایان‌نامه‌هایشان قبل از جلسۀ دفاع، نشست داشتم؛ پایان‌نامه بود و طبق معمول تحلیل رگرسیون.
۳۱ امین سال‌گشت درگذشت مهدی اخوان ثالث را با ابیاتی از دو شعر وی گرامی می‌داریم. این بیت‌ها قدرت خارق‌العادۀ شاعر را در تصویرپردازی‌های درخشان، استفاده از مضامین قوی و پربار، ترکیب بدیع زبان کهن (ادبیات خراسان، فردوسی و بیان اساطیری) و زبان نو (مثلاً شعر نیمایی) و ابداع واژگان تازه نشان می‌دهد.
قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.
صادرات ویتنام در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۸۳ میلیارد دلار بوده است. از این رقم، صادرات ۸۳ میلیارد دلاری ویتنام به آمریکا (رده ششم) آن کشور را از این نظر بالاتر از کره جنوبی و هند قرار داده است.
Print Send to Friends
پنجشنبه 4 شهریور ماه 1400 | hits : 172 | Code: 21962
اطلاعات در مورد وام‌های رهنی


قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا) توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند.

در طی چهار ماه اخیر به همراه دکتر غلامرضا نظربلند عملاً تمام‌‌وقت روی بازبینی مدخل‌های فرهنگ مالی کار کرده‌ایم. 

مدخل Home Mortgage Disclosure Act (HMDA)

قانون افشای وام‌ رهنی مسکن ( امریکا)

توجه من را مجدد جلب کرد. مشابه این قانون در برخی کشورهای دیگر همچون ژاپن وجود دارد. این قانون مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که چند روز پس از اعطای وام رهنی (وام بلندمدت خرید مسکن) اطلاعات مربوط را به طور عمومی انتشار دهند. چرا انتشار تعداد و مبالغ وام‌هایی که برای خرید مسکن اعطا می‌شود تا این حد اهمیت دارد که نیاز به قانون دارد؟ این اهمیت به ضرورت توسعه وام‌های رهنی برای خانه‌دارشدن مردم و بویژه خانه اولی‌ها برمی‌گردد. دنیا به‌ویژه از جنگ جهانی دوم به بعد آموخته است که عامۀ مردم با پس‌اندازهای گذشته خود نمی‌توانند بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری عمر خود یعنی خرید خانه را انجام دهند. آنان باید از محل پس‌اندازهای گذشته و آینده خود مسکن را خریداری کنند و این بدون توسعه بازار رهن ممکن نیست؛ بازاری که در آن با پیش‌پرداخت کم و در اقساط طویل‌مدت و «در استطاعت» مسکن خریداری می‌شود. اطلاعات این بازار برای فعالان بازار مسکن و تنظیم عرضه و تقاضا در این بازار آن قدر اهمیت دارد که قانون از گردآوری این اطلاعات حمایت می‌کند.
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :