سه شنبه 3 اردیبهشت ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
ماهنامه بانکداری در شماره ۳۹ (اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸) خود، گفت‌وگویی با صاحب‌نظران پولی و مالی درباره اقتصاد ایران در سال ۹۸ داشته است. در این مصاحبه که با هدف کلی بررسی آینده بخش تولید و سرمایه‌گذاری برگزار شد، علاوه بر دکتر حسین عبده تبریزی، دکتر احمد عزیزی، دکتر احمدرضا جلالی نائینی و دکتر حمید زمان‌زاده نیز حضور داشتند.
در جریان مناطره‌ای با عنوان «عدالت توزیعی و بازار آزاد» با دکتر احمد توکلی در روز ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷ در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، حسین عبده تبریزی به نکاتی اشاره داشت
در تاریخ ۲۲ اسفند سال ۹۷، حسین عبده تبریزی در جلسه‌ی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری حضور یافت و سنخرانی‌ای در تحلیل آنچه در دهه اخیر در اقتصاد ایران رخ داده ارائه نمود و همچنین از میان چند سناریو، سناریو محتمل سال ۹۸ را توضیح و تشریح نمود.
در روز یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۹، حسین عبده تبریزی در میزگرد «اجرای مالیات بر عایدی سرمایه‌ای در ایران» در دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه علامه شرکت کرد.
پایان‌نامه خانم سعیده هوشمندگهر با عنوان «تجزیه و تحلیل ریسک سیستمی در بازار سرمایه و تأثیر شوک‌های قیمت نفت، طلا و نرخ ارز بر آن با تأکید بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک» در زمستان ۹۷ دفاع شد. دکتر حسین عبده تبریزی استاد راهنمای این پایان‌نامه بودند.
Print Send to Friends
یکشنبه 11 شهریور ماه 1397 | hits : 668 | Code: 1592
همایش ʺچشم‌انداز تحصیلی، پژوهشی و حرفه‌ای در حوزه‌ی مالیʺ


در روز سه‌شنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۷، حسین عبده تبریزی در سالن جابر حیان دانشگاه شریف حضور یافت و در همایش ʺچشم‌انداز تحصیلی، پژوهشی و حرفه‌ای در حوزه‌ی مالیʺ پیرامون ظرفیت‌های جذب در رشته‌ی مالی در بازار کار ایران توضیحاتی به مخاطبان ارائه نمود.

در روز سه‌شنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۷، حسین عبده تبریزی در سالن جابر حیان دانشگاه شریف حضور یافت و در همایش ʺچشم‌انداز تحصیلی، پژوهشی و حرفه‌ای در حوزه‌ی مالیʺ پیرامون ظرفیت‌های جذب در رشته‌ی مالی در بازار کار ایران توضیحاتی به مخاطبان ارائه نمود. مخاطبان که بیشتر فارغ‌التحصیلان آماده به کار دانشگاه بودند، نکاتی کلی پیرامون تجربه‌ی سخنران در کاریابی در حوزه‌ی مالی را از وی شنیدند. سخنران بحث خود را به دو قسمت تقسیم کرد؛ نکات کلی در این که افراد متناسب با توان‌های خود به دنبال کار بگردند و نکاتی خاص در مورد ویژگی‌های شغل در حوزه‌ی مالی.
رئوس این سخنرانی را این‌جا بیابید.

همایش چشم‌انداز تحصیلی، پژوهشی و حرفه‌ای در حوزه‌ی مالی

سخنران حسین عبده تبریزی؛ عنوان «دانش و مهارت‌های موردنیاز برای کار در حوزه‌ی مالی در ایران»

رئوس سخنرانی در شریف

 

شغل؟

من چه کار می‌توانم بکنم؟

چه کاری از من برمی‌آید؟

چه کاری از من ساخته نیست؟

باید ادعای کاری را بکنم که از من ساخته است.

بسیاری از کسانی که امروز در ایران کاسب شده‌اند، حائز شرایط نیستند. آدم‌هایی 40 سال ادعای کسب‌وکار کرده‌اند که حائز شرایط نبوده‌اند. رانت‌های موجود در کشور، فرصت‌های خوب، شرایط خوب، به آن‌ها اجازه داده که ادامه دهند. اما امروز دیگر نمی‌توانند ادامه دهند.

چهار نفر جمع می‌شوند بلافاصله شرکت می‌زنند.

خوب شرکت زدن هم دارد سخت می‌شود: مسؤولیت، مالیات، تأمین اجتماعی

افراد کلاس‌های خود من به 6  گروه تقسیم‌پذیراند.

۱. علاقه‌مندان دکترا          پژوهشگر یا معلم دانشگاه مسیر مشخص

۲. افرادی که خودشان مستقلاً برای کاسب‌شدن حائز شرایط نیستند. مدیر و کارشناس باقی می‌مانند؛ نفر دوم‌شدن را ترجیح می‌دهند. بار و مسئوولیت سنگین نمی‌خواهند. امیدشان سهامدار جزء همان شرکت‌ها شدن است.

۳. افرادی که ترجیح می‌دهند کار دولتی کنند. یا از جنس افراد گروه بالا هستند که دردسر نمی‌خواهند. یا آن‌ها جنس کالاهای عمومی و زندگی عمومی را دوست دارند. می‌خواهند کارمند نهاد عمومی باشند. (شوخی لفت‌ولیس).

۴. افرادی که می‌توانند hassle کسب‌وکارهای کوچک را تحمل کنند. شرکت مشاوره‌ی کوچک، شرکت مهندسی کوچک، شرکت حسابرسی کوچک،  کار حرفه‌ای، کمتر مدیریتی، کمتر درگیری بیرون.

۵. افرادی که می‌توانند فشار کار مستقل، کسب‌وکار مستقل و سروکله‌‌زدن را تحمل کنند. بار را بردارند. hassle کار شرکتداری را تحمل کنند. با این قصد وارد کارمندی می‌شوند که پروژه‌ی مستقل و شرکت مستقل خود را داشته باشند.

۶.افرادی که کار پرریسک می‌خواهند. گرایش به معاملات در بازارهای خاص دارند. یک موقع می‌بینی سرحال‌اند. گاهی می‌بینی دچار depression هستند. طیف پوکرباز روی نت را بگیرید تا فارکس‌ کار، تا معامله‌گر سکه و طلا...

حالا بگویید کدام اینها می‌خواهید بشوید؟

***

کار در حوزه‌ی مالی

اولاً همه‌ی آزمون‌های در بورس را بدهید

حتماً حسابداری بلد باشید. آزمون‌های انجمن‌ها و حسابداران رسمی.

سانتیمانتالیسم کار در بازارهای مالی گولتان نزند.

کار اصلی در حوزه‌ی ʺمالی شرکت‌هاʺ corporate finance وجود دارد. اینجا خیلی کار هست.

هر حوزه‌ای که وارد باشید، کار هست.

تمرکز در رشته‌ای باید داشته باشید.

قبل از شروع کار خودتان، جایی مشغول باشید. جایی تمرین کنید. بلافاصله شرکت خودتان را نزنید.

اگر FinTec شروع می‌کنید، استارت‌آپ شروع می‌کنید، کمی سابقه داشته باشید. ریسک‌ها را بشناسید. فروش در این حوزه مشکل است. از کاری شروع کنید که مخاطبان وسیع‌تر باشند.

حفظ اندوخته‌های ریاضیات، زبان انگلیسی و دانش عمومی ضرورت دارد.

طبعاً از شما به عنوان مالی‌چی توقع روحیه برای گردآوری پول دارند. آنجا بی‌نهایت کار هست. آیا روحیه‌ی آن را دارید؟ آیا مارکتینگ آن را بلد هستید؟

اگر مدیر مالی شده‌اید، کارهای نو را شروع کنید. مثل اصلاح ساختار سرمایه‌ی شرکت‌ها یا اعمال سیاست جدید برای سود سهام.

مالی کاری بین‌المللی است؛ هرچند امروز شرایط برای کار خارجی خوب نیست، اما باید روحیه‌ی رابطه با خارج را داشته باشید.

باید در حوزه‌ای شما را بشناسند و بدانند آن کار را بلد هستید.


فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :