چهارشنبه 1 اردیبهشت ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
در روز شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۳، به دعوت مدیریت ارشد وزارت، حسین عبده تبریزی در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور یافت و برای مدیران ارشد و رؤسای صندوق‌ها و شرکت‌های تحت‌ پوشش آن وزارت سخنرانیی با عنوان «چشم‌انداز بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ و واکنش صنعت بازنشستگی در این سال» ارائه کرد.
در روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹، حسین عبده تبریزی در سالن همایش شرکت بورس اوراق بهادار تهران در همایش «بورس ۱۴۰۰» شرکت کرد و به عنوان رئیس هیأت سیاست‌گذاری این همایش، مقدمه‌ای پیرامون این نشست و سخنرانان آن ارائه داد.
این فرهنگ سال‌هاست که در اختیار دانشجویان، مترجمان و مدیران مالی است. خوشحالم به اطلاع برسانم که نسخه کاملاً جدیدی از آن روی وب در دسترس است. اپلیکیشن اندروید آن را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید.
در روز یکشنبه مورخ 21 دی‌ماه 1399، حسین عبده تبریزی در نشستی در اتاق بازرگانی تهران شرکت کرد و سخنرانی‌ای با عنوان «ویژگی‌های بودجة 1400، چالش‌های پیش‌رو و راه‌حل‌های انتخاب‌شده» ارائه نمود.
در روز چهارشنبه مورخ 1399/11/08 حسین عبده تبریزی در نشست دورۀ بنیان‌های تحول حکمرایی شایستۀ شهری شرکت کرد، و سخنرانی‌ای با عنوان «مدل‌های تأمین مالی در دولت‌های محلی» ارائه کرد.
Print Send to Friends
سه شنبه 15 فروردین ماه 1391 | hits : 17330 | Code: 535
مالی شرکت‌ها (جلد ۱)


پيش‌گفتار

40 سال قبل، ويرايش اول ترجمة مديريت مالي برپاية كتاب وستون و بريگام انتشار يافت. از آن زمان تا امروز، آن كتاب نزدیک به 40 بار تجديد چاپ شده است. در بهار سال 1382، يعني 27 سال پس از انتشار جلد اول، فرصت آن پديد آمد كه جلد دوم آن كتاب آماده شده و انتشار يابد. برپایه‌ی آن تجربه، اکنون جلد اول مالی شرکت‌ها در اختیار شماست.

بعد از انتشار ويرايش دوم فرهنگ اصطلاحات مالی و سرمایه‌گذاری (غلامرضا نظربلند و حسین عبده تبریزی-  نشر فرهنگ معاصر، 1393) فراهم‌آوردگان این کتاب خود را موظف به استفاده از برابري‌هاي فارسي آن فرهنگ براي اصطلاح‌هاي مالي انگليسي دانسته‌اند، چرا كه آن معادل‌ها با وسواس بسيار و به اتكاي روش‌شناسي خاصي گزيده شده است.

مأخذ اصلی در استفاده از این کتاب مبانی مالی شرکت‌ها، چاپ نهم، نوشته‌ی استفن راس، راندولف وسترفیلد، وبرادفورد جوردن است. مأخذ دیگر کتاب‌های مدیریت مالی وستون، بریگام و یوستون است. مثال‌ها و پاره‌ای محاسبات آن مبتنی بر متون متکی به بازارهای مالی امریکا است. هر چند علم مالی جهان‌شمول است و آموزه‌های مدیریت مالی به جغرافیای خاصي ربط ندارد، اما آن‌جا كه به نهادها، مقررات، و آمارها اشاره مي‌شود ـ از آن‌جا كه بدنه‌ی‌ اصلي كتاب ترجمه است ـ اطلاعات مربوط به ايالات متحده است. كوشيده‌ايم با افزودن مطالبي به كتاب؛ نهادها، مقررات و آمارهاي ايران را نيز توضيح دهيم. كلمة «تأليف» كه در پي «ترجمه» بر پيشاني اين اثر آمده و مطالب كتاب را «ترجمه و تأليف» معرفي كرده است، به‌دليل اين اطلاعات افزوده‌ شده است. تلاش كرده‌ايم در هر مرحله روشن كنيم كه كدام آمارها، نهادها، مقررات، و ديگر موضوعات خاص ايالات متحده است و اطلاعات هم‌عرض آن‌ها براي كشور ما كدام است.

این کتاب در چهار جلد منتشر می‌شود. با توجه به رشد رشتة مالي در كشور، توصيه مي‌شود دو جلد اول این کتاب به عنوان درس سه واحدي و یا حتی دو واحدی در كلاس‌هاي مالي تدريس شود.

هر نوع اصلاح در مفاد اين كتاب در سايت www.iranfinance.net نقل خواهد شد. متن اولیه‌ی ترجمه توسط این‌جانب فراهم آمده است. آن‌گاه، آقايان سعيد اسلامي بيدگلي (saeed@eslamibidgoli.ir) و ابوذر سروش (aboozar@soroushfinance.ir)، مؤلفان ديگر كتاب، همراه با این‌جانب و مواردی بدون مشارکت این‌جانب، فصول کتاب را به طور کامل مورد بازبینی قرار داده‌اند و متن نهایی را فراهم آورده‌اند. برای بازبینی، در نشست‌های دو یا سه‌نفره هر فصل به طور دقیق خوانده و اصلاح شده است و نکاتی متناسب با شرایط ایران به متون ترجمه افزوده شده است. از استاد عبداله کوثری برای ویرایش و گاهاً بازنویسی پاره‌ای فصل‌ها صمیمانه تشکر می‌شود. از خوانندگان عزیز کتاب نیز درخواست می‌شود ایرادهای این جلد را گوشزد کنند تا غلط‌های راه یافته به کتاب اصلاح شود.

حسين عبده تبريزي

بهار ۱۳۹۶

abdoh@abdoh.net

 

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :