دوشنبه 3 مهر ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
روز چهارشنبه بیست‌ و دوم شهریورماه ۱۳۹۶، روزنامه‌ی شرق گزارشی از حضور مسعود نیلی دستیار ویژه‌ی رئیس‌جمهور در امور اقتصادی و حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی و عضو شورای عالی بورس در گردهمایی دانش‌آموختگان دانشکده‌ی مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف ارائه داد.
یادداشت کوتاه حسین عبده تبریزی در تجارت فردا برای اولین بار از حوزه‌ی نظری فاصله می‌گیرد، و به روش‌های اجرایی می‌پردازد.
در پی اقدام بانك مركزی برای كاهش نرخ سود بانكی، حسین عبده تبریزی طی مقاله‌ای در روزنامه‌ی اعتماد مورخ سه‌شنبه هفتم شهریورماه این اقدام بانک مرکزی را مورد تحلیل و بررسی قرار داد.
حسین عبده تبریزی در پنجمین همایش نشان تجاری با رویکرد نقش نام تجاری در توسعه‌ی کسب‌وکار که طی روزهای 25 و 26 مردادماه در سالن همایش ساختمان ساپکو مشهد با حضور تعداد زیادی از صاحبان صنایع کشور برگزار شد، شرکت کرد.
روز دوشنبه بیست‌وسوم‌ مردادماه، حسین عبده تبریزی در نخستین جشنواره بورس و رسانه شرکت کرد.
Print Send to Friends
سه شنبه 4 اسفند ماه 1394 | hits : 1937 | Code: 1203
اثر ارزش نام تجاری شرکت های مبتنی بر تکنولوژی بر بازده سهام آنها

سرمایه گذاري در بازار هاي مالی که مهمترین آنها بازار هاي بورس و اوراق بهادار هستند یکی از بهترین و مفیدترین نوع سرمایه گذاري از لحاظ اقتصادي محسوب می شوند. لازمه سرمایه گذاري درست و هدفمند آگاهیکامل از اطلاعات شرکت ها می باشد که مهمترین آنها اطلاعات مالی آن شرکت ها است. دارایی هاي مالی به دو پخش مشهود و نامشهود تقسیم می شوند که در شرکت هاي مبتنی بر تکنولوژي بخش نامشهود سهم بیشتري را به خود اختصاص داده است و مهمترین جز این بخش ارزش نام تجاري می باشد. هدف این پژوهش بررسی اثر ارزش نام تجاري شرکت هاي مبتنی بر تکنولوژي بر بازده سهام آنها است. این تحقیق بر روي شرکت هاي مبتنی بر تکنولوژي پذیرفته شده در بازار سرمایه بورس و اوراق بهادار نزدك آمریکا در طی سال هاي 2000 تا 2014  انجام پذیرفته است و نتایج نهایی حاکی از آن است که ارزش نام تجاري یکی از چند عاملی است که اثري مثبت با ضریبی کم بر روي بازده سهام این شرکت ها دارد.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :