Search

کتاب‌های در دست تهیه

  1. Home
  2. »
  3. خبرها و رویدادها
  4. »
  5. کتاب‌های در دست تهیه

در حال حاضر، همکاران این وب‌سایت روی چند کتاب کار می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود قسمت‌هایی از آن‌ها به‌زودی برروی سایت گذاشته شده و قابل‌استفاده برای مراجعان به سایت باشد.
حسین عبده تبریزی و میثم رادپور روی کتاب مدیریت اعتبارات کار می‌کنند. این کتاب با این هدف نوشته می‌شود که به مدیران بانکی در حوزه مدیریت اعتبارات کمک کند. تلاش مؤلفان آن است که تا حد ممکن کتابی به زبان غیرتکنیکی و روان برای درک همه اقشار اعم از دانشجویان، مدیران، و کارشناسان نگارش شود. برای دستیابی به فهرست مطالب این کتاب این‌جا را فشار دهید.

دو مؤلف کتاب دیگری در دست تهیه دارند که مجموعه ده مقاله است. عنوان کتاب «پژوهش‌هایی در حوزه مالی رفتاری (۱) ـ از سری کتاب‌های مبتنی بر پایان‌نامه‌ها» است و همان‌گونه که از عنوان کتاب برمی‌آید، ویراستاران (عبده تبریزی و رادپور) برپایه پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا مقالات برتر را گرد آورده‌اند. برای دستیابی به مقدمه این کتاب، این‌جا را فشار دهید.

دکتر عبده با همکاری هادی لاری ترجمه کتاب ارزشیابی مک‌کینزی را نیز در دست تهیه دارد که خبر آن قبلاً در این سایت منعکس شده است. به‌علاوه، وی با همکاری سایر مؤلفان (عبداله کوثری و دکتر نظربلند) دست اندرکار تهیه ویرایش جدیدی از «فرهنگ اصطلاحات مالی و سرمایه‌گذاری» است که حدود ۵۰۰ واژه جدید به مجموعه فرهنگ می‌افزاید. نرم‌افزار ارائه این فرهنگ نیز در دست تهیه است و به‌زودی این کتاب به‌طور رایگان از طریق همین سایت برای کاربران قابل‌پیاده‌سازی است.

حسین عبده تبریزی هم‌چنین با همکاری سعید اسلامی بیدگلی و ابوذر سروش بازنویسی جدید جلد اول کتاب وستون و بریگام را در دست تهیه دارند. این ویرایش جدید مشتمل بر ۱۵ فصل است که در این‌جا فهرست کلی مطالب کتاب را می‌یابید.

آخرین کتاب در دست تهیه کار مشترک حسین عبده تبریزی و میثم رادپور است که مجموعه مقالاتی پیرامون مالی املاک و مستغلات (real estate finance) است. با توجه به این‌که مقرر است دکتر عبده درس جدید «مالی املاک و مستغلات» را در ترم آینده در دانشگاه ارائه کند، این کتاب به‌عنوان «کتاب درسی» مالی املاک و مستغلات تدارک دیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوگرافی دکتر حسین عبده تبریزی

حسین عبده تبریزی در سال ۱۳۳۰ در تهران متولد شد. در سال ۱۳۵۲، همزمان مدرک کارشناسی مدیریت از مدرسه‌ی عالی بازرگانی و کارشناسی زبان انگلیسی از مدرسه‌ی عالی ترجمه را دریافت نمود. در سال ۱۳۵۳، تحصیلات خود را در رشته‌ی مدیریت بازرگانی در مرکز مطالعات مدیریت ایران (وابسته به دانشگاه هاروارد) در سطح کارشناسی ارشد ادامه داد و تحصیلات عالی خود را در سطح دکترای رشته‌ی امور مالی و بانکداری در مدرسه‌ی عالی بازرگانی منچستر در سال ۱۳۵۶ به پایان رساند.

سابقه‌ی تدریس دکتر عبده به سال ۱۳۵۴ بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون وی در بسیاری از مؤسسات آموزش عالی، سازمان‌ها‌ و مراکز تحقیقاتی کشور استاد مدعو بوده است. دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه‌ی طباطبایی، مؤسسه‌ی عالی پژوهش در برنامه‌ریزی و توسعه و دانشگاه امام صادق (ع) تنها برخی از مؤسساتی است که دکتر عبده در آنها به تدریس دانش مالی پرداخته است.

حوزه‌های تحقیقاتی اخیر وی شامل حل‌وفصل بانکی، مدل‌هاي كنترل ريسك، نظارت بر بازارهای سرمایه، معرفت‌شناسی مالی، تأمین مالی بخش مسکن و مالی رفتاری در بورس اوراق بهادار تهران است.

دکتر عبده تبریزی مترجم کتاب‌های فیزیک مالی، خطر و بازده، ارزشيابی، مدیریت مالی (دو جلد)، مبانی بازارها و نهادهای مالی (دو جلد) و چندین کتاب دیگر است. وی هم‌چنین مؤلف کتاب‌های بازار آتی، مالی املاک و مستغلات، مالی شرکت‌ها (دو جلد)، افته‌هایی در مدیریت مالی، افته‌هایی در مالی شرکت‌ها، مجموعه‌ی مقالات مالی و سرمایه‌گذاری (دو جلد)، اندازه‌گیری و مدیریت ریسک بازار، فرهنگ اصطلاحات مالی و سرمایه‌گذاری و بازار دارایی‌ها در دهه‌ی ۹۰ شمسی است. وی عضو هیأت تحریریه‌ی نشریه‌های متعدد و از جمله صاحب‌ امتیاز روزنامه‌ی سرمایه بوده است که در دولت احمدی‌نژاد توقیف شد. صدها مقاله از وی در نشریه‌های دانشگاهی و مطبوعات کثیرالانتشار منتشر شده است.

برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های اجرایی حسین عبده تبریزی به شرح زیر است:

رئیس هیأت‌مدیره‌ی شركت خدمات پژوهش و مشاوره‌ی مالی تابان‌خرد (امروز-۱۳۸۵)

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار (۱۳۹۷-۱۳۹۲)

رئیس هیأت مدیره‌ی لیزینگ بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۵)

رئیس هیأت مدیره‌ی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران (۱۳۸۹-۱۳۸۶)

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه‌ی نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۷)

مديرعامل شركت تأمین سرمایه‌ی اقتصاد نوین (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبير كل مؤسسه‌ی توسعه‌ی صنعت سرمايه‌گذاري ايران (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبیر کل بورس اوراق بهادار تهران (۱۳۸۴-۱۳۸۲)

رئیس هیأت ‌مدیره‌ی بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۲-۱۳۸۰)

رئيس هيأت‌‌مديره و مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري ساختمان ايران (۱۳۸۰-۱۳۷۶)

خدمات عمومی

به عنوان فعال بخش خصوصی و استاد مالی، دکتر عبده به‌ویژه در سه دهه‌ی اخیر در حوزه‌ی خدمات عمومی به شکل داوطلبانه فعال بوده است. در حوزه‌ی خصوصی‌سازی، کارایی بازار بدهی و قانون بازار سرمایه به‌ وزرای امور اقتصادی و دارایی؛ در حوزه‌ی بازار رهن، سیاست‌گذاری زمین و صندوق‌های مستغلات به وزرای راه و شهرسازی؛ و در طیف گسترده‌ای از نهادهای پولی و مالی در حوزه‌های مختلف مالی به بانک مرکزی، بانک‌ها، بیمه‌ها، بازنشستگی‌ها، خیریه‌ها و دیگر نهادهای مالی مشورت داده است. این خدمات همچون تدریس وی در دهه‌ها‌ی گذشته افتخاری بوده است. دکتر عبده طی این سال‌ها به طور افتخاری عضو هیأت امنای دو مؤسسه‌ی آموزشی؛ عضو هیأت تنظیم بازار برق؛ عضو هیأت علمی ده‌ها کنفرانس و سمینار؛ داور، سردبیر یا عضو هیأت تحریریه‌ی چندین نشریه علمی، مجله و روزنامه؛ داور یا عضو هیأت علمی رویدادها و جشنواره‌های علمی مختلف بوده است.