Search

مراسم افتتاح سومین دوره مدرسه پاییزه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری

  1. Home
  2. »
  3. خبرها و رویدادها
  4. »
  5. مراسم افتتاح سومین دوره مدرسه پاییزه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری

در طول دی‌ماه، حسین عبده تبریزی در نشست‌های کوچک‌تر مدیران حضور یافت و پیرامون مسائل اقتصادی و مدیریتی با آنان به گفتگو نشست. در روز پنجشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۸، وی در مراسم افتتاح سومین دوره مدرسه پاییزه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در تهران، مجموعه کارمان، شرکت کرد. شرکت‌کنندگان در این مدرسه که عمدتاً مدیر یا کارشناس ارشد شرکت‌های بورسی هستند، طی چند هفته (در روزهای آخر هفته) پای سخنرانی و بحث با مدیران ارشدی می‌نشینند که در کارهای خود موفق بوده و تجارب اجرایی خود را با شرکت‌کنندگان در جلسه در میان می‌گذارند. در این نشست‌ها موارد خاص (یا اُفته‌های) ایرانی که حاصل فعالیت‌های اجرایی شرکت‌هاست به بحث گذاشته می‌شود و حاضران از مجرای مورد کاوی (اُفته کاوی) با نظریه‌های مدیریتی آشنا می‌شوند.

در روز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۸، دکتر عبده در نشست تحلیلی شرکت کارگزاری آرمان تدبیر شرکت کرد که در باشگاه فرهنگی و ورزشی انقلاب تهران برگزار شده بود. در این نشست، ضمن صحبت کلی حاضران از شرایط دشوار حاکم بر کسب‌وکارها در آذر و دی‌ماه ۱۳۹۸، حسین عبده تبریزی خلاصه‌ مطالبی از موقعیت جاری بخش مسکن به جلسه ارائه کرد و در مورد طرح بانکداری مورد بررسی در مجلس شورای اسلامی نیز صحبت کرد.

در روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸، دکتر عبده در همایش مدیران گروه صنعتی مؤمنان حضور یافت و در مورد «ویژگی هلدینگ‌ها و نظام بودجه‌بندی آن‌ها» صحبت کرد.

دکتر عبده در روز شنبه ۲۱ دی‌ماه نیز به دعوت شرکت رامک به شیراز سفر کرد و در نشست مدیران آن شرکت پیرامون «چشم‌انداز فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در سال ۱۳۹۹» صحبت کرد. وی در روز یکشنبه ۲۲ دی‌ماه نیز در اتاق بازرگانی اصفهان، با عنوانی مشابه برای حاضران سخنرانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوگرافی دکتر حسین عبده تبریزی

حسین عبده تبریزی در سال ۱۳۳۰ در تهران متولد شد. در سال ۱۳۵۲، همزمان مدرک کارشناسی مدیریت از مدرسه‌ی عالی بازرگانی و کارشناسی زبان انگلیسی از مدرسه‌ی عالی ترجمه را دریافت نمود. در سال ۱۳۵۳، تحصیلات خود را در رشته‌ی مدیریت بازرگانی در مرکز مطالعات مدیریت ایران (وابسته به دانشگاه هاروارد) در سطح کارشناسی ارشد ادامه داد و تحصیلات عالی خود را در سطح دکترای رشته‌ی امور مالی و بانکداری در مدرسه‌ی عالی بازرگانی منچستر در سال ۱۳۵۶ به پایان رساند.

سابقه‌ی تدریس دکتر عبده به سال ۱۳۵۴ بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون وی در بسیاری از مؤسسات آموزش عالی، سازمان‌ها‌ و مراکز تحقیقاتی کشور استاد مدعو بوده است. دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه‌ی طباطبایی، مؤسسه‌ی عالی پژوهش در برنامه‌ریزی و توسعه و دانشگاه امام صادق (ع) تنها برخی از مؤسساتی است که دکتر عبده در آنها به تدریس دانش مالی پرداخته است.

حوزه‌های تحقیقاتی اخیر وی شامل حل‌وفصل بانکی، مدل‌هاي كنترل ريسك، نظارت بر بازارهای سرمایه، معرفت‌شناسی مالی، تأمین مالی بخش مسکن و مالی رفتاری در بورس اوراق بهادار تهران است.

دکتر عبده تبریزی مترجم کتاب‌های فیزیک مالی، خطر و بازده، ارزشيابی، مدیریت مالی (دو جلد)، مبانی بازارها و نهادهای مالی (دو جلد) و چندین کتاب دیگر است. وی هم‌چنین مؤلف کتاب‌های بازار آتی، مالی املاک و مستغلات، مالی شرکت‌ها (دو جلد)، افته‌هایی در مدیریت مالی، افته‌هایی در مالی شرکت‌ها، مجموعه‌ی مقالات مالی و سرمایه‌گذاری (دو جلد)، اندازه‌گیری و مدیریت ریسک بازار، فرهنگ اصطلاحات مالی و سرمایه‌گذاری و بازار دارایی‌ها در دهه‌ی ۹۰ شمسی است. وی عضو هیأت تحریریه‌ی نشریه‌های متعدد و از جمله صاحب‌ امتیاز روزنامه‌ی سرمایه بوده است که در دولت احمدی‌نژاد توقیف شد. صدها مقاله از وی در نشریه‌های دانشگاهی و مطبوعات کثیرالانتشار منتشر شده است.

برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های اجرایی حسین عبده تبریزی به شرح زیر است:

رئیس هیأت‌مدیره‌ی شركت خدمات پژوهش و مشاوره‌ی مالی تابان‌خرد (امروز-۱۳۸۵)

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار (۱۳۹۷-۱۳۹۲)

رئیس هیأت مدیره‌ی لیزینگ بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۵)

رئیس هیأت مدیره‌ی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران (۱۳۸۹-۱۳۸۶)

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه‌ی نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۷)

مديرعامل شركت تأمین سرمایه‌ی اقتصاد نوین (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبير كل مؤسسه‌ی توسعه‌ی صنعت سرمايه‌گذاري ايران (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبیر کل بورس اوراق بهادار تهران (۱۳۸۴-۱۳۸۲)

رئیس هیأت ‌مدیره‌ی بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۲-۱۳۸۰)

رئيس هيأت‌‌مديره و مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري ساختمان ايران (۱۳۸۰-۱۳۷۶)

خدمات عمومی

به عنوان فعال بخش خصوصی و استاد مالی، دکتر عبده به‌ویژه در سه دهه‌ی اخیر در حوزه‌ی خدمات عمومی به شکل داوطلبانه فعال بوده است. در حوزه‌ی خصوصی‌سازی، کارایی بازار بدهی و قانون بازار سرمایه به‌ وزرای امور اقتصادی و دارایی؛ در حوزه‌ی بازار رهن، سیاست‌گذاری زمین و صندوق‌های مستغلات به وزرای راه و شهرسازی؛ و در طیف گسترده‌ای از نهادهای پولی و مالی در حوزه‌های مختلف مالی به بانک مرکزی، بانک‌ها، بیمه‌ها، بازنشستگی‌ها، خیریه‌ها و دیگر نهادهای مالی مشورت داده است. این خدمات همچون تدریس وی در دهه‌ها‌ی گذشته افتخاری بوده است. دکتر عبده طی این سال‌ها به طور افتخاری عضو هیأت امنای دو مؤسسه‌ی آموزشی؛ عضو هیأت تنظیم بازار برق؛ عضو هیأت علمی ده‌ها کنفرانس و سمینار؛ داور، سردبیر یا عضو هیأت تحریریه‌ی چندین نشریه علمی، مجله و روزنامه؛ داور یا عضو هیأت علمی رویدادها و جشنواره‌های علمی مختلف بوده است.