Search

نشست مالی غیرمتمرکز (DeFi)

  1. Home
  2. »
  3. از دیگران
  4. »
  5. نشست مالی غیرمتمرکز (DeFi)
سعید اسلامی بیدگلی، با دیپلم ریاضی از دبیرستان علامه حلی تهران (تیزهوشان)، مدرک کارشناسی مهندسی صنایع خود ‏را از دانشگاه صنعتی شریف اخذ کرده و کارشناسی‌ارشد خود را هم در رشته‌ی ‏MBA‏ در همین دانشگاه گذرانده است. ‏اسلامی‌بیدگلی، همچنین مدرک دکترای مدیریت مالی از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده است.

او هم‌اکنون عضو ‏هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبایی است و موسسه آموزش عالی بیمه اکو است. اسلامی‌بیدگلی در طول سال‌های گذشته ‏در دانشگاه‌های مختلف ازجمله دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی ‏امیرکبیر و … ‏به تدریس پرداخته است. او همچنین سمت‌های اجرایی متعددی را تجربه کرده است. دبیرکل سابق کانون نهادهای ‏سرمایه‌گذاری ایران، تحلیلگر بین‌المللی سرمایه‌گذاری (‏CIIA‏) (اولین ایرانی پذیرفته شده در این آزمون، هم‌اکنون تنها دو ‏ایرانی دارای این مدرک بین‌المللی هستند)، عضو سابق شورای عالی بورس، عضو هیئت‌مدیره‌ی تأمین سرمایه‌ی بانک مسکن ‏و رئیس هیئت‌مدیره‌ی مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی ازجمله سوابق اجرایی او به شمار می‌رود.‏

امیر سیدی، فارغ‌التحصیل دبیرستان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در اصفهان، مدرک کارشناسی برق، شاخه قدرت را از دانشگاه امیر کبیر اخذ کرده است. سپس برای گذراندن دوره‌ی کارشناسی‌ارشد راهی فرانسه شد و در رشته‌ی کامپیوتر-تکنولوژی اطلاعات در دانشگاه پاریس (Orsay) به تحصیل پرداخت.

او دکترای معماری نرم‌افزار خود را نیز از مرکز ملی تحقیقات انفورماتیک فرانسه(INRIA) دریافت کرد. از سوابق حرفه‌ای او می‌توان به کارشناس مدیریت، مالی و حقوقی شرکتی، فناوری و فین‌تک، بازار سهام، اقتصاد کلان و تأمین مالی، متخصص تحلیل بازار سهام و سرمایه‌گذاری، ادغام و تملیک شرکت‌ها، توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری مالی و عضویت در هیئت‌مدیره و مدیریت عامل نهادهای مالی و صنعتی و خدماتی اشاره کرد. از مهم‌ترین دستاوردهای سیدی، ایجاد نخستین سامانه معاملات جمعی در کشور (kamaan.com)، انجام اولین افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم با قیمت شناور در بازار سرمایه برای شرکت نیرو سرمایه و انجام اولین معاملات الگوریتمی سهام و بازارگردانی اوراق بدهی به حراج با همکاری صندوق توسعه‌ی بازار و تأمین سرمایه کاردان در سال ۹۳ و ۹۴ اشاره کرد.

فیلم کامل این نشست را اینجا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوگرافی دکتر حسین عبده تبریزی

حسین عبده تبریزی در سال ۱۳۳۰ در تهران متولد شد. در سال ۱۳۵۲، همزمان مدرک کارشناسی مدیریت از مدرسه‌ی عالی بازرگانی و کارشناسی زبان انگلیسی از مدرسه‌ی عالی ترجمه را دریافت نمود. در سال ۱۳۵۳، تحصیلات خود را در رشته‌ی مدیریت بازرگانی در مرکز مطالعات مدیریت ایران (وابسته به دانشگاه هاروارد) در سطح کارشناسی ارشد ادامه داد و تحصیلات عالی خود را در سطح دکترای رشته‌ی امور مالی و بانکداری در مدرسه‌ی عالی بازرگانی منچستر در سال ۱۳۵۶ به پایان رساند.

سابقه‌ی تدریس دکتر عبده به سال ۱۳۵۴ بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون وی در بسیاری از مؤسسات آموزش عالی، سازمان‌ها‌ و مراکز تحقیقاتی کشور استاد مدعو بوده است. دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه‌ی طباطبایی، مؤسسه‌ی عالی پژوهش در برنامه‌ریزی و توسعه و دانشگاه امام صادق (ع) تنها برخی از مؤسساتی است که دکتر عبده در آنها به تدریس دانش مالی پرداخته است.

حوزه‌های تحقیقاتی اخیر وی شامل حل‌وفصل بانکی، مدل‌هاي كنترل ريسك، نظارت بر بازارهای سرمایه، معرفت‌شناسی مالی، تأمین مالی بخش مسکن و مالی رفتاری در بورس اوراق بهادار تهران است.

دکتر عبده تبریزی مترجم کتاب‌های فیزیک مالی، خطر و بازده، ارزشيابی، مدیریت مالی (دو جلد)، مبانی بازارها و نهادهای مالی (دو جلد) و چندین کتاب دیگر است. وی هم‌چنین مؤلف کتاب‌های بازار آتی، مالی املاک و مستغلات، مالی شرکت‌ها (دو جلد)، افته‌هایی در مدیریت مالی، افته‌هایی در مالی شرکت‌ها، مجموعه‌ی مقالات مالی و سرمایه‌گذاری (دو جلد)، اندازه‌گیری و مدیریت ریسک بازار، فرهنگ اصطلاحات مالی و سرمایه‌گذاری و بازار دارایی‌ها در دهه‌ی ۹۰ شمسی است. وی عضو هیأت تحریریه‌ی نشریه‌های متعدد و از جمله صاحب‌ امتیاز روزنامه‌ی سرمایه بوده است که در دولت احمدی‌نژاد توقیف شد. صدها مقاله از وی در نشریه‌های دانشگاهی و مطبوعات کثیرالانتشار منتشر شده است.

برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های اجرایی حسین عبده تبریزی به شرح زیر است:

رئیس هیأت‌مدیره‌ی شركت خدمات پژوهش و مشاوره‌ی مالی تابان‌خرد (امروز-۱۳۸۵)

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار (۱۳۹۷-۱۳۹۲)

رئیس هیأت مدیره‌ی لیزینگ بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۵)

رئیس هیأت مدیره‌ی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران (۱۳۸۹-۱۳۸۶)

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه‌ی نوین (۱۳۸۹-۱۳۸۷)

مديرعامل شركت تأمین سرمایه‌ی اقتصاد نوین (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبير كل مؤسسه‌ی توسعه‌ی صنعت سرمايه‌گذاري ايران (۱۳۸۷-۱۳۸۵)

دبیر کل بورس اوراق بهادار تهران (۱۳۸۴-۱۳۸۲)

رئیس هیأت ‌مدیره‌ی بانک اقتصاد نوین (۱۳۸۲-۱۳۸۰)

رئيس هيأت‌‌مديره و مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري ساختمان ايران (۱۳۸۰-۱۳۷۶)

خدمات عمومی

به عنوان فعال بخش خصوصی و استاد مالی، دکتر عبده به‌ویژه در سه دهه‌ی اخیر در حوزه‌ی خدمات عمومی به شکل داوطلبانه فعال بوده است. در حوزه‌ی خصوصی‌سازی، کارایی بازار بدهی و قانون بازار سرمایه به‌ وزرای امور اقتصادی و دارایی؛ در حوزه‌ی بازار رهن، سیاست‌گذاری زمین و صندوق‌های مستغلات به وزرای راه و شهرسازی؛ و در طیف گسترده‌ای از نهادهای پولی و مالی در حوزه‌های مختلف مالی به بانک مرکزی، بانک‌ها، بیمه‌ها، بازنشستگی‌ها، خیریه‌ها و دیگر نهادهای مالی مشورت داده است. این خدمات همچون تدریس وی در دهه‌ها‌ی گذشته افتخاری بوده است. دکتر عبده طی این سال‌ها به طور افتخاری عضو هیأت امنای دو مؤسسه‌ی آموزشی؛ عضو هیأت تنظیم بازار برق؛ عضو هیأت علمی ده‌ها کنفرانس و سمینار؛ داور، سردبیر یا عضو هیأت تحریریه‌ی چندین نشریه علمی، مجله و روزنامه؛ داور یا عضو هیأت علمی رویدادها و جشنواره‌های علمی مختلف بوده است.